Nowoczesna kurtyna chłodnicza z pasów PCV


Wysokiej jakości kurtyna chłodnicza ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto rozważyć jej zakup. To właśnie nowoczesna kurtyna w sezonie letnim zapobiega wnikaniu ciepłego powietrza do pomieszczenia. Komora zaprojektowana jest w taki sposób, aby zabezpieczyć wybraną przestrzeń przed przenikaniem kurzu, oparów i dymu. Nie można zapominać także o tym, że to właśnie dzięki kurtynie można zabezpieczyć się przed insektami i ptakami. Oryginalna kurtyna chłodnicza jest idealnym rozwiązanie dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o przeciągach i zredukować dokuczliwy hałas.

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście niezawodne kurtyny paskowe, które od wielu lat wykorzystywane są nie tylko w chłodni. Jest to idealne uzupełnienie dla drzwi i bram chłodniczych. Kurtyny zaprojektowane zostały w taki sposób, aby umożliwić swobodne przejście z zachowaniem wszystkich walorów izolacyjnych. Jeżeli chodzi o materiał to godne polecenia są kurtyny wykonane z pasów PCV. Gładkie pasy są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. Kurtyny wykonane z PCV doskonale poradzą sobie nawet w temperaturze do -60 stopni Celsjusza.

Kurtyna chłodnicza to olbrzymia oszczędność energii i kosztów, dlatego też warto jak najbardziej skorzystać z jej olbrzymiego dobrodziejstwa. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają kurtyny wykonane z przezroczystego materiału. Pamiętać należy jedynie o tym, że pasy PCV muszą zawierać odpowiednią ilość plastyfikatorów. Tylko w ten sposób będzie można liczyć na elastyczność przy ujemnych temperaturach. Przy tanich kurtynach częstym problemem jest kruche pękanie. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na zakres temperatury pracy. Kurtyny paskowe wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko do drzwi i bram. Bardzo często montuje się je również w osłonach w ladach chłodniczych. Wiele osób wykorzystuje kurtyny PCV do oddzielania poszczególnych stanowisk roboczych. Istnieją również specjalne kurtyny, które montuje się bezpośrednio w naczepach samochodów chłodniczych.