Jak uniknąć podrażnień po goleniu?


Zanim jeszcze przesuniesz maszynką do golenia po swojej skórze, już odczuwasz silny stres, bo obawiasz się, że golenie zakończy się setnym z kolei, silnym podrażnieniem naskórka? Problem ten tyczy się niestety wielu kobiet. Podrażnienia po goleniu nazywane są potocznie truskawkową skórą, albowiem przeważnie przyjmują postać małych czerwonych krostek, które zaczynają pokrywać dosłownie całe ciało, które było golone, a potem wywołują uczucie świądu, pieczenia i ogólnego dyskomfortu. Czy da się temu jakoś zapobiec? Oczywiście tak, choć najlepiej to zrobić po prostu poprzez… zabiegi kosmetologiczne. Jeśli jednak póki co nie zamierzasz inwestować w profesjonalną depilację laserową, skorzystaj z poniższych patentów na uniknięcie większych podrażnień po „domowym” goleniu.

Czasami skóra bywa po prostu bardziej wrażliwa. Możesz golić swoje nogi dokładnie tak samo jak twoja koleżanka, a tylko u ciebie zabieg ten będzie wywoływać krostki, świąd i uczucie piekącej skóry. Na pewno jednak jesteś w stanie zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia tych nieprzyjemnych dolegliwości. W tym celu koniecznie pamiętaj o tym, aby depilację zawsze przeprowadzać wieczorem, tuż po wziętej ciepłej kąpieli lub gorącym prysznicu, gdy skóra będzie spulchniona i włoski same zaczną z niej wychodzić. Zawsze używaj maszynek wyciągniętych na nowo z opakowania. Jeżeli korzystasz z tych przeznaczonych do wielorazowego użytku, pamiętaj by po użyciu dokładnie je wysuszać i dezynfekować przy pomocy specjalnych płynów. Aby podrażnienia po goleniu nie miały szansy powstać, musisz też dbać o ostrość maszynki. Regularnie wymieniaj w niej ostrza. Depilacja tępą maszynką to idealny przepis na zagwarantowanie sobie licznych podrażnień.

Może jednak zdarzyć się tak, że pomimo zastosowania się do tych wszystkich rad i ich sumiennego przestrzegania, dalej nie będziesz w stanie uniknąć podrażnień po goleniu. W takiej sytuacji to zabiegi upiększające, a dokładniej mówiąc depilacja laserowa okaże się dla ciebie jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu. Poleca się ją nawet skórom mocno wrażliwym i tym, które mają ewidentną tendencję do reagowania podrażnieniami na golenie i wszelkie inne przeprowadzane zabiegi kosmetyczne.

Mezoterapia igłowa: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa/