Kłopotliwe kredyty


Gdy frank szwajcarski utrzymywał się na stabilnym poziomie wszyscy kredytobiorcy, którzy wzięli powiązane z tą walutą tzw. Kredyty frankowe, spali spokojnie, niejednemu jednak zjeżył się włos na głowie, gdy nagle zaczęła jego cena rosnąć.
Dziś każdy, zadłużony w szwajcarskiej walucie doskonale pamięta tamte dni, gdy z sennej waluty, frank przeistoczył się w zastraszająco dobrą lokatę kapitału dla jego posiadaczy. Jednak już nie dla tych, którzy posiadali kredyty w tej walucie i mieszkali w Kraju nad Wisłą.
Aktualnie, kiedy kolejne rządy nie rozwiązały sprawy tzw. Frankowiczów do końca i jak należy, tylko dobry prawnik może pomóc zadłużonemu w znalezieniu wyjścia z sytuacji niewspółmiernie wzrosłego do wziętego kredytu zadłużenia.
Niestety, ale w walce z bankami mogą obecnie pomóc jedynie sądy, wynajęta zaś przez zadłużonego we frankach kancelaria adwokacka lepiej sobie przed obliczem temidy aniżeli on sam.
Zwykły człowiek nie zna wszystkich, koniecznych procedur ani nie jest w stanie ogarnąć całości problemu, nawet pomimo tego, że wie zapewne na jego temat bardzo dużo. Prawnicy są po prostu lepiej zaznajomieni z tym, jak prawo działa i czego potrzeba, aby sprawę przed sądem wygrać.
Radca Prawny Poznań